Phân tích 10x Coin 100x Coin 2023 Q4 V2
October 27, 2023
Mã thông báo Oracle tiềm năng của tháng 11 năm 2023
November 9, 2023

Atomics ARC-20 ATOM 100x coin olacak mı? $ATOM’u nereden satın alabilirim?

Atomicals ARC-20

Atomicals Protokolünün Değeri Nedir?

Bitcoin Atomicals Protokolü, ARC-20’nin bu atomik protokolün bileşenlerinden biri olduğu çeşitli Bitcoin teknolojilerini içeren oldukça karmaşık bir protokoldür. BingX fiyat analizi aracı bu karmaşık açıklamaları basitleştirerek, kullanıcıların projenin değerini anlamalarını ve yatırım yapmaya değer olup olmadığını değerlendirmelerini kolaylaştırır.

ARC-20’nin rolünü açıklamadan önce, Ethereum’un uygulama katmanı açısından ikinci en büyük blockchain haline gelme sebebini anlayalım. Ethereum temel olarak akıllı kontratlara dayanır, bunlar Bitcoin teknolojisinden bir yükseltme olarak “Ethereum Token Fiyat Analizi”nde bahsedildiği gibi. Akıllı kontratlar tarafından üretilen uygulamalar arasında DeFi, DApps, NFT’ler, GameFi ve Layer 2 ile ERC-20 uygulamaları da dahil olmak üzere diğerleri bulunur. Ancak Ethereum, yıllar süren gelişimin ardından merkeziyetçilik ve teknolojik değişiklikler dahil önemli zorluklarla karşı karşıya kalmıştır.

Teknolojik değişikliklerin başarısı esas olarak piyasa kabulüne bağlıdır. Bu nedenle, 2023’te Ethereum standartlarının en etkili olanı Layer 2’dir. Ardından, Ethereum bir yorgunluk dönemine girmiş ve kullanıcıların Ethereum ERC-20 tokenlerine olan ilgisi meme coinler için azalmaya başlamıştır. Bitcoin, önemli hedge fonları çekmeye devam ederken, Bitcoin geliştiricileri Ethereum’un çeşitli kârlı uygulamalarını taklit etmeye çalışarak yeni anlatılar oluşturuyorlar. BRC-20’nin doğuşunun sebebi de budur. BRC-20, kullanıcıların karmaşık akıllı kontratlara ihtiyaç duymadan kolayca token çıkarmalarını sağlar. Diğer yandan, Atomik Protokol, teorik BRC-20 temeli üzerine inşa edilmiş Bitcoin tabanlı yeni bir protokoldür. Bu protokol, Lightning Network (Bitcoin Layer 2), depolama, ENS’ye benzer ad hizmetleri, basit DeFi işlevleri ve GameFi özelliklerini içerir.

Yani, Atomik Protokolün potansiyeli devasa.

ARC-20 Protokolü Nedir? BRC-20’den Farkı Nedir?

ARC-20, Atomik Protokol içindeki token çıkarma standartlarından biridir ve amacı Ethereum’un ERC-20’sine benzerdir ama BRC-20’den bir yükseltmedir. Fark, ARC-20’nin Lightning Network ve CPU madenciliğini tanıtmasıdır.

ARC-20 token protokolünde bir token yaratmak için, BRC-20 gibi basit bir şekilde çıkarmaya ek olarak, kullanıcıların kendi bilgisayarlarını ve hesaplama güçlerini kullanarak tokenları çıkarmaları gereklidir. Bu, tokenların dağıtımının çok eşit olmasını sağlar ve tokenlar birkaç balinanın elinde yoğunlaşmaz. Bu, Uniswap’te listelendikten sonra, ERC-20 tokenları çok az sermaye ile tamamen sahip olunabileceğinden, Ethereum ERC-20 token çıkarmasının da en büyük problemidir; bu da onları son derece merkeziyetçi ve token fiyatının manipülasyonuna açık hale getirir.

Yine de, ERC-20 tokenlarına dayalı bir sürü meme tokenı, BRC-20 tokenlarından çok daha yüksek piyasa değerine sahiptir. ARC-20 tokenları için bu, yükseltilmiş bir BRC-20 versiyonu oldukları ve token çıkarma ve edinmedeki daha fazla ağrı noktasını ele aldıkları için önemli bir büyüme fırsatını temsil eder. ERC-20 tokenlarının önemli ölçüde aşırı değerlenmesi olmasaydı, ARC-20 tokenlarının değeri ciddi şekilde düşük tahmin edilirdi.

$ATOM Tokenı Nedir?

Piyasada iki tür $ATOM tokenı bulunmaktadır: biri Ethereum zincirinde ($ATOM) ve diğeri ARC-20 zincirinde ($ATOM). Eğer BingX bu tokenı listelerse, token sembolü Ethereum’un $ATOM tokenından ayırt etmek için ATOMARC20 olabilir.

ATOM, ARC-20 zincirindeki ilk tokendir ve toplam arzı 21 milyondur. BRC-20’ye benzer şekilde, bir defada en fazla 1000 token basılabilir. Madencilik bilgisayar CPU’larına bağlı olduğundan, kullanıcı CPU bilgisayarları yavaşsa ve çok sayıda madencilik yapan kullanıcı varsa, tokenları güvence altına almak zor olabilir. Madencilik kavramı, ana ağın yükünü önemli ölçüde azaltır ve ETH’de NFT’lerin basılmasında bazen 1 ETH’ye ulaşabilen yüksek gaz ücretleri gerektirmez.

ARC-20 token protokolü ve Atomik Protokol hakkında ne kadar çok araştırma yaparsanız, bu protokollerin keşfedilmesinin faydalarını o kadar çok anlarsınız.

Yani, $ATOM tokenları Eylül’de çok hızlı bir şekilde çıkarıldı ve 1000 ATOM tokenı satın almanın toplam maliyeti 700 USD olan $0.70/ATOM fiyatına ulaştı.

Toplam 21 milyon arza sahip olan $ATOM’un mevcut piyasa değeri 14 milyon USD iken, BRC-20 tokenlarının piyasa değeri 160 milyon SATS’tır ki bu on kat daha yüksektir. 2024 Bitcoin boğa piyasasında, ATOM tokenlarının fiyatının 100 kat artarak 70 USD’ye ulaşma ihtimalinin %70 olduğu tahmin edilmekte ve bu, ATOMARC20 tokenları için tahmin edilen en yüksek fiyattır.

ATOM ARC20 Token’ları Nasıl Satın Alınır?

Atomicals’ın birçok parçası şu anda geliştirilmekte olup, bunlar arasında cüzdanı da bulunmaktadır. Atomicals cüzdanı madencilik işlemini de içerdiğinden, Atomicals cüzdanını indirip yüklemek gereklidir.

Adım 1: Resmi Cüzdanı İndir ve Yükle

 1. Resmi cüzdan web sitesini ziyaret edin: https://atomicalswallet.com
 2. Cüzdan Eklentisini indirin ve unzip yapın.
 3. Chrome Uzantı Geliştirici Modunu açın. 
 4. Açılan klasörü seçin, Yüklenmemiş Paketi Yükle.
 5. MetaMask’e benzer cüzdan oluşturma adımlarını takip edin.

Adım 2: Cüzdana BTC Yatırın

Bazı cüzdanlar Atomic cüzdan adresini tanıyamayabilir ve bu durum transfer hatalarına yol açabilir. BingX kullanmanız önerilir, çünkü BingX Atomic cüzdan bağlantısını tanıyabilir.

 1. Bir BingX hesabı kaydedin.
 2. BTC’ye tıklayın ve en az 0.02 BTC satın alın.
 3. Atomic cüzdan adresini girin ve BTC’yi cüzdana transfer edin.

Adım 3: Token Satın Alın

Atomik tokenlar tamamen çıkarılmış durumda ve yalnızca token piyasasında satın alınabilir. Madencilik mümkün olsa bile, cüzdanın madencilik yapabilmek için en az 0.017 BTC’ye sahip olması gerekir. Güncel token piyasa fiyatı 0.02 BTC/1000 ATOM olduğuna göre, cüzdanın en az 0.02 BTC’ye ihtiyacı vardır.

Bazı kullanıcılar madencilik yaparken 600 ATOM token basmayı tercih ederler, bu yüzden satın alırken miktarı kontrol etmek önemlidir.

Token satın alma web sitesi: https://atomicalmarket.com

 1. Pazaryeri’ni seçin.
 2. ARC20’yi seçin.
 3. ATOM’u seçin.

Önemli Not:

ATOM tokenları sadece Atomicals protokolünün yerel tokenı olarak değil, aynı zamanda Atomicals içinde gaz ücreti tüketimi için de kullanılabilir. $ATOMARC20 tokenlarının kazayla tüketilmesini önlemek için, ATOM tokenlarını satın almak için kullanılan cüzdanı diğer ARC-20 tokenlarını satın almak için kullanılan cüzdandan ayrı tutmak önerilir.

Feragatname:

Kripto para satın almak yüksek riskler taşır ve tüm sermayenizi kaybedebilirsiniz. Kripto para satın alımından kaynaklanan zararlardan siz sorumlusunuz. Yukarıdaki içerik herhangi bir yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve kullanıcıların kendi araştırmalarını yapmaları (DYOR) tavsiye edilir.